🇮🇷 سال جهش تولید با مشارکت مردم

شهرداری طبس

طبس ; چهارمین شهر زیارتی ایران ( عضو دبیرخانه شهرهای زیارتی کشور )

.

]
#هشدار
? #هشدار
? #هشدار_جدی

#منازل_حاشیه_رودخانه_تخلیه_شود

رئیس ستاد مدیریت بحران شهری طبس اعلام کرد: بر اساس پیش بینی ستاد مدیریت بحران شهرستان طبس و ارزیابی های انجام گرفته به دلیل افزایش شدت بارش باران در بعدازظهر امروز یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸ از ساکنین مجاور رودخانه های عباس بیک و زین آباد (زیبنا) درخواست می شود هر چه سریع تر نسبت به تخلیه منازل خود اقدام نمایند.

مهندس مجید بهارستانی افزود: این بعنوان یک هشدار جدی تلقی می شود و از ساکنین محترم مجاور رودخانه های فوق الاشاره خواهشمندیم هر چه سریع تر خود را به مکانی امن برسانند.

شهردار طبس تاکید کرد: پیش بینی می شود بارش باران در عصر امروز به بیش از ۲۰ میلیمتر برسد و به دلیل سیر بودن زمین و شرایط فراهم ایجاد سیلاب ها؛ طغیان این رودخانه ها ممکن نشان داده می‌شود.

#اصلاحیه
#تعیین_مسیر_سیل_احتمالی
#ساکنین_به_این_راهنما_توجه_کنند

✍️ دو مسیر مورد هشدار تخلیه از سوی ستاد مدیریت بحران شهری طبس به شرح ذیل می‌باشد:

? رودخانه (کال) عباس بیک= انتهای کوچه‌های منشعب از بلوار مهندس شکیبی_ قسمتی‌هایی از بلوار شهید عباسپور (حدفاصل آهن فروشی اقای شمسایی تا جایگاه سی ان جی)_ این رودخانه از حاشیه سکوهای نهرین (لوجو) اغاز و پس از طی مسیر در موازات بلوار مهندس شکیبی و عبور تقاطعی از بلوار شهید عباسپور به دو شاخه تقسیم می‌شود که یک مسیر از جنب جایگاه سی ان جی عباسپور و نیروگاه قدیم برق طبس به سمت میدان شهید جعفری دیهشک رفته و بعد از آن به سمت پل راه‌آهن در پلیس‌راه دشتغران حرکت می‌کند و مسیر دیگر نیز از پل پلیس راهنمایی و رانندگی (ژاندرمری) عبور کرده به سمت عبور تقاطعی از خیابان ۱۵ خرداد حرکت میکند و پس از طی مسیر املاک مزروعی پشت و حاشیه پائین محله به سمت رودخانه دشتغران می‌رود.

? رودخانه (کال) زین‌اباد (زینبا)= کوچه‌های منشعب از بوار گلستان در سمت شرقی بلوار مذکور بویژه سه میلان بعد از کوچه ناحیه نفتی طبس_ این رودخانه از میدان مادر و جنب مسجد امام رضا (ع) آغاز و پس از طی مسیر تقاطعی با بلوار شهید مطهری تا بلوار گلستان ادامه می‌یابد.

✍️ کارگروه اطلاع‌رسانی و هشدار ستاد مدیریت بحران شهری طبس