🇮🇷 سال مهار تورم و رشد تولید

شهرداری طبس

.

جلسه تخصصی شهردار طبس با دکتر امیرحسنخانی نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی درباره توسعه عمرانی شهر و موارد مرتبط با حوزه شهری

این نشست که به دعوت مهندس بهارستانی درحال انجام می‌باشد، دومین جلسه مطالبه شهرداری و شورای اسلامی شهر طبس از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ۶ ماه گذشته است.

دکتر امیرحسنخانی قول داد پیگیر برخی موارد از طریق کمیسسون اصل نود و معاون عمرانی وزیر کشور باشد.

 

✅نشست هم اندیشی دکتر امیر حسنخانی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر طبس

?شهردار طبس در ابتدای این جلسه با عرض خیر مقدم و خوش آمد به دکتر امیرحسنخانی نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بسیاری از شهرداری ها دچار مشکلات مالی و ورشکستگی هستند و شهرداری طبس نیز علاوه بر بدهی های زیاد از قانون استانی شدن مالیات بر ارزش افزوده متضرر شده است و اوضاع مالی خوبی ندارد.

?وی در ادامه به موضوع سهم دو درصد شهرستان از معادن پرداخت و افزود: به رغم اینکه در شهر بافق سهم دو درصد پرداخت می شود اما در طبس پرداخت نمی شود و پیگیری های زیاد صورت گرفته تاکنون به نتیجه نرسیده است و نیاز به پیگیری نماینده مجلس دارد.

?بهارستانی در بخش دیگر گفت: مطالبات شهرداری از دستگاه های اجرایی حدود ۲۰ میلیارد تومان است که متاسفانه ذیحساب های ادارات همکاری لازم را ندارند و این در حالی است که بدهی ادارات به شهرداری را دولت پرداخت می کند.

?شهردار طبس خاطرنشان کرد: با همه این مشکلات ما هرگز توسعه و عمران شهر را متوقف نکرده و در حال حاضر پروژه های مهمی مثل بازگشایی بلوار شهدای منا، تجهیز پارک بانوان و بهسازی فضای سبز بلوار شهدا در حال انجام است و اصلاح هندسی بلوار مهندس شکیبی انجام شده است و بسیاری از عملیات خاکبرداری و خاکریزی توسط ماشین آلات شهرداری انجام شد.

?مجید بهارستانی یکی دیگر از مشکلات شهرداری را ناشی از تعاونی های مسکن دانست و افزود: متاسفانه تعاونی های مسکن وظایف و تعهدات خود را بخوبی انجام نمی دهند و تکمیل بسیاری از زیرساخت های هزینه بر از جمله معابر، فضای سبز و … بر عهده شهرداری قرار می گیرد. لذا از جنابعالی تقاضا داریم از محل یارانه شهرک های مسکونی به شهرداری کمک کنید.

?شهردار طبس در خصوص نگهداری باغ گلشن تأکید کرد: موقوفه باغ گلشن بعنوان یک میراث ملی که قرار است ثبت جهانی شود از سال ۱۳۱۰ تحویل شهرداری شده است. با توجه به گذشت زمان، درختان و فضای سبز این باغ رو به فرسودگی نهاده و نگهداری آن هزینه زیادی برای شهرداری دارد. تقاضای ما این است که میراث فرهنگی و اوقاف در نگهداری باغ مشارکت کنند.

?وی در پایان سخنان خود از نماینده مردم در مجلس خواست برای نوسازی ماشین آلات شهرداری و تخصیص قیر پیگیری و مساعدت کند.

?محمدرضا امیرحسنخانی در پاسخ به درخواست های شهردار طبس گفت: موارد مطرح شده در این جلسه از طریق نماینده قابل پیگیری است و شرط آن این است که خود مسئولین شهرستان و اعضای شورا هم پیگیر باشند و قطعا وقتی مطالبات بصورت جمعی صورت گیرد به نتیجه خواهد رسید.

?وی خاطرنشان کرد: طبس بعنوان بزرگترین شهرستان کشور شناخته شده است و می توان از این موضوع برای جذب امکانات استفاده کرد. من به شما اختیار می دهیم تمام درخواست هایی که درگاه قانونی دارد را مکتوب کرده و مطمئن باشید که از طریق نماینده پیگیری خواهد شد.

?نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در ادامه گفت: مطالبات شهرداری ها از دستگاه های اجرایی را در مجلس پیگیری می کنم. در بودجه سال ۹۸ قسمتی را برای پرداخت بدهی دستگاه های اجرایی به شهرداری مصوب خواهیم کرد. چنانچه این بدهی ها پرداخت نشود از طریق کمیسیون اصل ۹۰ قابل پیگیری است.

?عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در موضوع باغ گلشن که مغفول مانده است باید همت جمعی کنیم که ثبت جهانی شود. جلسه ای در این خصوص در استان برگزار خواهیم کرد.

?امیرحسنخانی در خصوص سهم دو درصد معادن گفت: این موضوعی است که ما در آن بازیچه شده ایم و تاکنون چیزی پرداخت نشده است لذا باید از طریق کمیسیون اصل نود پیگیری شود. البته در پروده چهار موضوع پرداخت دو درصد حل شده است و مطالبات ما مربوط به قبل است.

?وی در خصوص پیگیری مطالبات شهرداری از شرکت ملی گاز و شمولیت کارکنان شهرداری ها در قانون خدمات کشوری نیز قول مساعد داد.

? اعضای شورای اسلامی شهر طبس در ادامه جلسه مسائل و مشکلات شهر را با نماینده مردم در مجلس در میان گذاشتند.

?عکس و گزارش: روح الله امیری