🇮🇷 سال مهار تورم و رشد تولید

شهرداری طبس

.

#بهسازی_پارک_خطی_صدوقی
#بهسازی_فضای‌سبز_میدان_معلم

مهندس مجید بهارستانی در گروه بانوان و مدیریت شهری نوشت: پارک خطی در حاشیه مشترک شهرک شهید صدوقی و بلوار شهید مطهری به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر مورد توجه ویژه همکاران اینجانب در اداره خدمات و ایمنی شهری شهرداری قرار گرفته و مصمم شده ایم که در این محوطه کارهای مثمر ثمری انجام دهیم.

شهردار طبس افزود: همانطور که مشاهده می کنید از حدود یک ماه پیش اقداماتی از جمله خاکبرداری از سطح محل کشت گیاهان و نیز جمع آوری نخاله ها و انباشته های پسماند عمرانی درحال انجام است و کلیه محوطه پارک تا عید نوروز ۹۸ نظافت و پاکسازی می‌شود.

وی تصریح کرد: پس از آنکه حدود ۳۰ سانت از خاک سطحی محل کشت گیاهان برداشته شود؛ خاک حاصل‌خیز همراه با کود مناسب در آن مکان بکار گرفته خواهد شد تا سطح زیر کشت از قوت بیشتری برای رشد گیاهان برخوردار شود.

بهارستانی تاکید کرد: استفاده از درختان مثمر، درختچه های زینتی و گلهایی با عمر بیشتر همچون گل کاغذی در پارک خطی شهرک شهید صدوقی در دستور کار است که سعی داریم تا نوروز ۹۸ اقدامات کاشت آن انجام شود.

شهردار طبس خاطرنشان کرد: روشنایی دولاین از #پارک_خطی در دستور کار قرار گرفته و پایه چراغ های لازم تهیه و آماده نصب می باشد تا مسافرین محترم و همشهریان گرامی بتوانند از این مکان برای اسکان موقت و پیاده‌روی در بهار ۹۸ استفاده نمایند.

وی افزود: عملیات بهسازی دو لاین این پارک در حال انجام است که پس از زیرسازی با آسفالت یا بتن ریزی به سرانجام خواهد رسید و مصمم هستیم بر اساس دغدغه اعضای محترم شورای اسلامی شهر، پارک خطی شهرک شهید صدوقی را در یک تعریف کارشناسی به محل اسکان موقت مسافرین تبدیل نماییم و شرایط آن را شایسته مردم مهمان‌نواز طبس طراحی کنیم و امیدواریم بتوانیم در سال آینده این هدف را به سرانجام برسانیم اما برای هر کار عمرانی شهری، نیازمند پرداخت به موقع عوارض و حق و حقوق شهرداری از سوی همشهریان قدرشناس هستیم.

شهردار طبس همچنین به موضوع بهسازی فضای سبز میدان معلم پرداخت و گفت: درختان #اکالیپتوس ( Eucalyptus ) در این میدان باعث تصویری ناخوشایند شده بود و میزان نور در شب را بشدت کاهش می‌داد و از سویی به نظر کارشناسان این درخت سمومی متراکم می‌کند که مناسب جامعه شهری نیست و ریشه‌های این گیاه به آسفالت معابر، چاه‌های دفع فاضلاب و تاسیسات شهری صدمه می‌زند که همین موضوع به اضافه درخواست‌های مکرر همشهریان باعث حذف این درختان و جایگزینی درختان مثمر شد.

مهندس بهارستانی تاکید کرد: در طرح بهسازی فضای سبز #میدان_معلم ، از گیاهان مثمر و سازگار با محیط طبس و گلهای با عمر بیشتر استفاده خواهد شد و براساس درخواست‌های مردمی اصلاح شرایط این مکان تفریحی در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: اداره خدمات و ایمنی شهری با در نظر گرفتن جمیع نظرات کارشناسی، بهداشتی و سلامت محیط و براساس مصوبه کمیسیون ماده ۷ شهرداری که متشکل از کارشناسان فضای سبز و اعضای شورای اسلامی شهر می‌باشد و نیز به منظور زیباسازی میدان معلم اقدام به بهسازی میدان معلم نموده است که این معبر عمومی در مسیر روستای هدف گردشگری خرو و نیز مراکز آموزش عالی و درمانی، شایسته مردم قدرشناس طبس و هموطنان زیباپسند طراحی و آماده میزبانی شود.

✍️ شبکه خبری شهرداری طبس