🇮🇷 سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین

شهرداری طبس

.

تعاملپارلمانهایشهرکرجوطبس

بهرهگیریازتجاربمدیریتکلانشهر_کرج

📸 دکتر « جوادچپردار » رئیس شورای اسلامی کلانشهر #کرج در استان البرز که در سفر غیر رسمی وارد شهرستان طبس شده است چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱ با آقای رسول عراقی رئیس شورای اسلامی شهر و مهندس محمد نصیری شهردار طبس دیدار و گفتگو کرد.

🔷آقای رسول عراقی در این دیدار ضمن خیر مقدم به آقای دکتر چپردار گفت: شهرستان طبس به عنوان شاهراه ارتباطی شرق و مرکز کشور به برکت وجود حرم مطهر حضرت حسین بن موسی کاظم علیه السلام به قرار گرفتن در طریق الرضا(ع) همه ساله مسیر تردد میلیون ها نفر از هموطنان است.

🔶آقای عراقی خاطرنشان کرد: این مزیت در کنار وجود ظرفیت‌های متعدد صنعت گردشگری به خاطر وجود مکان های بکر و منحصر به فرد و طبیعت خاص این شهرستان و همچنین فراوانی معادن موجود در منطقه که طبس را قطب زغال سنگ خاورمیانه بهشته زمین شناسی ایران قرار داده است و به همین دلایل اکثر هموطنانی که از این شهرستان عبور می کنند به طور میانگین دو روز اقامت را در طبس دارند.

🔷رئیس شورای اسلامی شهر طبس افزود: فرهنگ غنی مردم، آداب و سنن تاریخی، نخبه پروری شهرستان طبس در سطح ملی و بین المللی، وجود محصولات عمده خرما، سبزیجات و سنت های خاص این منطقه در تکریم شاعر اسلامی و مراسمات مذهبی و آیینی از جمله ویژگی های شهرستان طبس می باشد.

🔶آقای عراقی گفت: وجود زیرساخت‌های حیاتی حمل و نقل از قبیل فرودگاه، راه آهن و جاده های مواصلاتی طولانی به استان‌های مختلف کشور، محیطی جذاب برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی در عرصه های مختلف ایجاد کرده است و از این حیث شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی بیشترین جمعیت کارگری را به خود اختصاص داده است به طوری که هر کس به شهرستان ما بیاید بستر اشتغال فراهم است.

🔷رئیس شورای اسلامی شهر طبس گفت: طبس همواره از قطب های گردشگری در سطح کشور می باشد و همه ساله توفیق میزبانی هموطنان و گردشگران خارجی را در فصول مختلف را در طبس داریم.

🔷آقای عراقی افزود: استفاده از تجربیات پارلمان شهری کلانشهر کرج در حوزه مدیریت شهری و خدمت به مردمان صبور نگین کویر باعث افتخار ماست و قطعاً با همکاری و تعامل فی مابین و حضور اعضای شورای اسلامی شهر و کارشناسان شهرداری طبس در کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر کرج بر دانش افزایی و خدمت مطلوب تر به شهروندان طبسی نقش محوری را ایفا خواهد کرد.

🔶 دکتر چپردار رئیس شورای اسلامی کلانشهر کرج گفت: باید به طبس سفر کرد و از نزدیک دید که طبس چه بهشتی است، طبس دارای مردمان مهمان نواز، مومن متعهد و انقلابی و بزرگ منش است نام این شهرستان با مفاخری همچون آیت‌الله واعظ طبسی، و مفاخر علمی و نظامی و برهه‌های تاریخی حساس در انقلاب اسلامی شکست مفتضحانه آمریکا در طبس و به زمین نشاندن هواپیمای جاسوسی آمریکا در مرحله دوم در سطح بین الملل در سر زبان ها پایدار مانده است.

🔷 دکتر جواد چپردار خاطر نشان کرد: شهرستان طبس به برکت وجود برادر بزرگوار امام رضا علیه السلام امامزاده حسین بن موسی کاظم علیه السلام و به برکت تنوع طبیعتی زیستی این منطقه و وجود معادن متنوع، این موهبت های خدادادی و ظرفیتهای موجود در استراتژیک ترین منطقه ایران حائز اهمیت است و بازدید از شهرستان و ظرفیت های گردشگری فراوان آن هر بیننده ای را متحیر خود می کند.

🔶رئیس شورای اسلامی کلانشهر کرج گفت: با افتخار از اعضای شورای اسلامی شهر طبس دعوت می کنم تا از شهر کرج بازدید و ضمن ارزیابی و انتقال تجارب حوزه مدیریت شهری این کلانشهر بزرگ کشور در خدمت شما بزرگواران باشیم و انشالله طی جلسات کارشناسی در کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج بتوانیم با همکاری و همراهی در مسیر خدمت به مردم گام های مستحکم تری برداریم.

✍️ روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری طبس