🇮🇷 سال جهش تولید با مشارکت مردم

شهرداری طبس

طبس ; چهارمین شهر زیارتی ایران ( عضو دبیرخانه شهرهای زیارتی کشور )

.

?نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها: ✔️شهرستان طبس 300 روستای خالی از سكنه دارد | خراسان جنوبی استانی ثرتمند اما توسعه نیافته

امینی با بیان اینکه است

ان خراسان جنوبی می تواند کشور را به لحاظ صنعتی‌متحول کند بیان کرد: این استان قطب ذغال سنگ کشور است و ظرفیت های بی نظیر گردشگری دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شوای عالی استان ها، محمود امینی نماینده‌خراسان‌جنوبی در شورای عالی استان‌ها با بیان‌اینکه نبود زیرساخت‌های لازم نظیر جاده‌های مناسب، شبکه‌حمل و نقل، کمبود امکانات درمانی، حاشیه نشینی و فقر موانعی جدی بر سر راه توسعه استان بوده‌اند، گفت: خراسان جنوبی در صورت برخورداری از زیرساخت‌های لازم می‌تواند علاوه بر توسعه درون استانی، کشور را به لحاظ صنعتی نیز متحول کند.

امینی به مشکلات اساسی استان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی استانی نوپا و تازه تاسیس است که زمان زیادی از مستقل شدنش از خراسان بزرگ نمی‌گذرد و سومین استان پهناور کشور محسوب می‌شود اما در طول سال‌های گذشته هرگز متناسب با گستردگی، ظرفیت‌ها و منابع طبیعی که دارد رشد لازم را نداشته و از زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه کم بهره بوده است و نتوانسته به رشد همه جانبه ای دست یابد و در بسیاری از بخش‌ها با استانداردهای کشوری فاصله دارد.

امینی با اشاره به وضعیت راه‌های استان اظهار داشت: مهمترین چالش استان مشکل راه‌های ارتباطی است و مسیرهای ارتباطی جاده‌ای، راه آهن و فرودگاه در سطح استان با مشکل مواجه است. در استان 2 فرودگاه وجود دارد؛ یکی در مرکز استان و دیگری در طبس که فرودگاه مرکزی استان فعالیت مناسبی دارد. فرودگاه طبس نیز از زیرساخت‌های مناسبی برخوردار است و البته پروازهای محدودی در آن انجام می شود.