🇮🇷 سال جهش تولید با مشارکت مردم

شهرداری طبس

عضو دبیرخانه شهرهای زیارتی کشور

.

? رشد درآمدی شهرداری طبس در سال ۹۷/ طلب شهرداری از ادارات ۳۰ میلیارد تومان است

? طبس نیوز – شهردار طبس گفت: با وجود شرایط نامناسب اقتصادی، شهرداری امسال حدود ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد داشته که این میزان نسبت به سال گذشته حدود سه و نیم میلیارد تومان افزایش داشته است.

♨️مشروح نشست خبری شهردار طبس را در پست بعد بخوانید…

 

? رشد درآمدی شهرداری طبس در سال ۹۷/ طلب شهرداری از ادارات ۳۰ میلیارد تومان است

? #طبس_نیوز – شهردار طبس گفت: با وجود شرایط نامناسب اقتصادی، شهرداری امسال حدود ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد داشته که این میزان نسبت به سال گذشته حدود سه و نیم میلیارد تومان افزایش داشته است.

?به گزارش پایگاه خبری طبس‌نیوز، مجید بهارستانی یزدی دوشنبه شب در نشست خبری گفت: ستاد تسهیلات نوروزی از یک ماه قبل برای داشتن عیدی شایسته برای حضور مهمانان در طبس کار خود را آغاز کرده است که این ستاد متشکل از ۹ کمیته است و شهرداری جانشین ستاد و مسئول کمیته شهرداری ها و دهیاری هاست.
?شهردار طبس گفت: تمام شرکت هایی که با شهرداری کار می کنند حقوق کارگران تا دی ماه را پرداخت کردند و حقوق کارکنان اداره شهرداری نیز تا آذر ماه پرداخت شده است.
?وی گفت: با وجود شرایط نامناسب اقتصادی، شهرداری امسال حدود ۱۵ و نیم میلیارد تومان درآمد داشته که این میزان نسبت به سال گذشته حدود سه و نیم میلیارد تومان افزایش داشته است.
?وی بودجه سال ۹۷ شهرداری طبس را ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: با به وجود آمدن این شرایط برخی تصمیم هایمان مختل شد اما با این حال رشد نرمال بودجه‌ای را داشتیم و رشد درآمدهای شهرداری در این شرایط موفقیت بزرگی است.
?بهارستانی یزدی بیان کرد: از نظر قانونی بودجه باید ۶۰ درصد به مصارف عمرانی و ۴۰ درصد مصارف دیگر اختصاص داده شود اما با توجه به وضعیت اقتصادی و بالا بودن تعداد نیروهای شهرداری مجبوریم تغییراتی در این درصدها بدهیم.
?وی گفت: با توجه به تعداد بالای نیروها برخی از پروژه های شهرداری را به صورت امانی انجام دادیم مانند بلوار منا با ۴ متر عرض و ۹۵۰ متر طول و ۳۳ هزار متر مکعب خاکریزی که از ماشین آلات خود شهرداری استفاده کردیم و پیمانکار نگرفتیم چرا که با توجه به سطح بدهی های شهرداری این امکان وجود نداشت.
?شهردار طبس افزود: این پروژه قرار بود طی ۴ سال انجام شود که با دلسوزی و همت همکاران و کارگران ۷۰ درصد کار تاکنون انجام شده و امیدواریم به زودی شاهد افتتاح آن باشیم.
?وی به پروژه های مختلف شهرداری طبس اشاره کرد و گفت: محوطه سازی پارک بانوان، ساماندهی ۹ پارک محله ای فاز ۲ شهرک امیرالمومنین(ع)، پارک محله ای دیهشک و مثلثی ورودی مسکن مهر، فضای سبز بلوار شهدای گمنام و بلوار شهدا، المان شهدای گمنام، بازسازی رواق های میدان امام از جمله کارهای ما در یکسال اخیر است.
?وی در خصوص بلوار شهدا تصریح کرد: در گذشته محوطه بزرگی برای فضای سبز این قسمت در نظر گرفته شده بود که با توجه به شرایط آب و هوایی و کمبود منابع آبی تصمیم گرفتیم طراحی دیگری در آن انجام دهیم.
?وی افزود: طراحی این بلوار به صورت دو قسمت سه متری در مجاورت با آن ها رفت و برگشت خیابان فضای سبز خواهد بود ۲ قسمت ۲ متری به عنوان باند دوچرخه سواری، دو باند ۲.۵ متری رفت و برگشت برای پیاده روی و یک باند سه متری در وسط که قرار است در هر ۸ متر یک درخت نخل کاشته شود.
?بهارستانی یزدی با اشاره به اینکه با این طراحی، این بلوار یک محور مناسب برای پیاده روی و عبور دوچرخه و نماد مناسبی از شهر خواهد بود افزود: این طرح یک آینده‌نگری برای حداقل ۳۰ تا ۴۰ سال آینده خواهد بود و در ادامه موارد بسیار دیگری برای بهبود امنیت آن در نظر گرفته خواهد شد.
?وی از تشکیل نخستین کمیسیون مشارکت های خصوصی استان در طبس خبر داد و افزود: از دستاوردهای این کمیسیون واگذاری پارکبانان میدان امام و دو جایگاه سی ان جی به بخش خصوصی است همچنین پنج شنبه روستا و مجتمع توریستی قرار است به بخش خصوصی واگذار شود.
?شهردار طبس در خصوص بدهی‌های شهرداری گفت: تا این لحظه مبلغ این بدهی 13 میلیارد و 367 میلیون تومان است و شهرداری بیش از 30 میلیارد تومان در بخش دولتی طلبکار است که از این مبلغ 20 میلیارد تومان پیگیری برای ثبت آن انجام و تاکنون 10 میلیارد تومان ثبت شده است.
?وی در خصوص سهم کسبه در بازسازی رواق های میدان امام گفت: اگر کسبه در پرداخت سهم نقدی تعلل کنند شهرداری قادر به پرداخت حقوق کارگران نخواهد بود.
?وی در مورد آسفالت معابر گفت: ما اعلام کردیم کوچه و معابری بدون آسفالت نخواهد بود و از هفته آینده شروع به روکش آسفالت میکنیم و اولین جا نیز مربوط به شهرک صدوقی خواهد بود.

▫️کانال طبس نیوز: