🇮🇷 سال جهش تولید با مشارکت مردم

شهرداری طبس

طبس ; چهارمین شهر زیارتی ایران ( عضو دبیرخانه شهرهای زیارتی کشور )

.

 ]
#وقف_فرهنگی

در حاشیه افتتاح خانه فرهنگ طبس یک عدد ال سی دی ۵۵ اینچ از طرف پدر و مادر شادروان محمدپارسا شفیعیان وقف خانه فرهنگ طبس شد.

محمد پارسا شفیعیان، فرزند جناب آقای محمد رضا شفیعیان، در سال ۱۳۹۷ در حادثه تصادف آسمانی شد.

#روحش_شاد
#کار_نیک_و_ماندگار
✅ افتتاح خانه فرهنگ طبس/ جای خالی ای که پر شد

#طبس_نیوز – نگارخانه گلشن و خانه فرهنگ طبس امروز افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز، طبس با قدمتی بیش از ۱۰۰۰ سال و به گفته نویسنده کتاب «طبس پژوهی» شهری که سهم بزرگی در شکوفایی تمدن اسلام و ایران ایفا نموده، مدت‌هاست که جای خالی «خانه فرهنگ» به عنوان ماَمنی برای فرهنگ دوستان و خادمان فرهنگ را حس می کرد.

?امروز بیست و هشتم اسفندماه ۹۷ این جای خالی پر شد و خانه فرهنگ طبس افتتاح گردید، سردرب باغ گلشن طبس، خانه‌ای به‌حق مناسب برای تجمع فرهنگ دوستان و حامیان فرهنگ شهر آفتاب شد.

?امام جمعه طبس در مراسم افتتاح این خانه، فرهنگ را یک سرمایه معنوی معرفی کرد و افزود: حضرت علی علیه السلام در سخنی می فرمایند چه بسیار سخنان و کلام هایی که از شمشیر اثرگذارتر هستند و این سخن نقش مهم هنر در اجتماع را نشان میدهد.

?وی با بیان این که امام راحل معتقد بود انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی است گفت: اگر امروز ایران در جهان مطرح است به برکت قدرت تسلیحاتی نیست بلکه به برکت قدرت فرهنگی است.

?وی افزود: فرهنگ در تعالیم دین جایگاه بزرگ و عظیمی دارد که اگر ما این جایگاه را دریابیم و به آن توجه کنیم اثرات فراوانی را در کشور شاهد خواهیم بود.

? وی ابراز امیدواری کرد این مرکز، مرکز رشد و تعالی فرهنگ شهر طبس و جایگاه و موقعیتی برای معرفی اصالت فرهنگی باشد.

?رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی طبس نیز با بیان اینکه ظرفیت انسانی، اجتماعی، فرهنگی و تمدنی طبس مظلوم واقع شده است گفت: نیاکان ما در این عرصه چیزی کم نگذاشتند.

?وی افزود: امیدواریم با وجود خانه فرهنگ این ظرفیت بی نظیر طبس را معرفی کنیم و اینجا پناهگاهی برای هنرمندان، شاعران و دیگر صنوف و محل آموزش تبادل فکر برای نیروی نخبه طبسی ساکن و غیر ساکن باشد

?سید حمید حقی مدیر خانه فرهنگ طبس نیز در آیین افتتاحیه خانه فرهنگ گفت: این خانه با حکم شورای اسلامی شهر سر پا شد و به لحاظ ساختاری زیر مجموعه شهرداری طبس محسوب می شود.

?وی افزود: این خانه با هدف ایجاد مکانی جهت برگزاری نشست ها انجمن های ادبی فرهنگی و هنری و فعالیت های کارگاهی و بعضاً آموزشی در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد شده است.

?در این جلسه همچنین پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون تومان از سوی شهرداری و شورای اسلامی جهت برپایی نمایشگاه طبس شناسی در ایام نوروز تعهد شد.

منبع: #طبس_نیوز