🇮🇷 سال مهار تورم و رشد تولید

شهرداری طبس

.

? در آستانه فرارسیدن عید نوروز ۱۴۰۲ و هم همزمان با گرامیداشت روز شهادت شهید باکری اولین شهردار شهید کشور و روز شهردار؛ نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر و مهندس #محمد_نصیری شهردار طبس عصر پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ با حضور اصحاب رسانه شهرستان و استان برگزار شد.

در این جلسه سه ساعته که آقایان رسول عراقی، محمدجواد راستینه و سید مجتبی حقانی هیئت رئیسه شورای ششم به ارائه گزارش عملکرد شورای اسلامی شهر پرداختند؛ آقای غلامحسین طاهری نیز که در سفر به سر می برد به طور تلفنی با نشست خبری ارتباط برقرار کرد و پیام خانم زهرا حسین‌پور هم که در طبس حضور ندارد به خبرنگاران ابلاغ شد.

در نشست خبری مشترک شهردار و شورای اسلامی شهر طبس در عصر پنجشنبه ۲۵ اسفند، رسول عراقی رییس شورا گفت: با کاروان «شادانه» به استقبال بهار و ماه قرآن خواهیم رفت که در آن ترکیبی از موسیقی سنتی با لباس بومی و محلی به همراه، اسب و شتر و طبال در شهر و همه محلات دور خواهد زد.

?رییس شورا انتخاب شهردار را مهمترین وظیفه شورا دانست و افزود: در یک سال و پنج ماه گذشته عملکرد شهردار باعث رضایتمندی نسبی مردم شده است و این نشان از لطف خدا و انتخاب صحیح شورای اسلامی شهر طبس است.

?عراقی با اشاره به دو سفرکاری در هر ماه جهت پیگیری های مختلف توسط شورا، گفت: از فروردین ۱۴۰۱ تا امروز ۶۳ سفر تهران، ۵۰ سفر مرکز استان، مشهد و یا جاهای مرتبط داشتیم.

?وی با قدردانی از زحمات نماینده از اضافه شدن دو پرواز برای طبس توسط شرکت پارس ایر خبر داد.

?او با اشاره به ۲۰۰مکاتبه انجام شده از ریاست جمهوری تا وزارتخانه ها، استانداری و غیره، راه اندازی پژوهشکده زغال در سال ۱۴۰۲، برگزاری جلسات متعدد با خیرین و کمک چهار میلیارد تومانی برای ساختمان ام آر آی، راه اندازی خانه سالمندان نیکان، کمک های ورزشی برای مسابقات کشوری، به نمایش گذاشتن تصاویر جاذبه های طبس بر روی بیلبوردهای تهران به صورت رایگان، راه اندازی قطار محلی طبس به مشهد در سال پیش رو، تعلق اتوبوس آمبولانس به شهر طبس را بخشی از دستاوردهای سفرها و مکاتبات صورت گرفته برشمرد.

?وی به دیدار شورای اسلامی شهر طبس با آیت الله مروی تولیت آستان قدس رضوی اشاره کرد و از نتایج این دیدار را جابجایی غسالخانه(به دلیل نبود امکانات گرمایشی و سرمایشی و سایر امکانات برای خانواده متوفیان) و ایجاد غسالخانه ای بزرگ دارای سالن و مسقف با پرداخت تمامی هزینه ها توسط آستان قدس رضوی، بهسازی بلوار امام رضا(ع)، گرفتن نظر مساعد آیت الله مروی برای تبدیل طبس به قطب شترداری کشور و کمک به خانواده های بی بضاعت و کم بضاعت در قالب طرح شتر عنوان کرد.

?عراقی با اشاره به چمن مصنوعی ۱۵۰۰ متری منطقه دیهشک گفت: خرید این زمین توسط خیرین منطقه صورت گرفت که آن را در اختیار شهرداری گذاشتند، ما به مردم قول دادیم چمن مصنوعی را در همه محلات شهر طبس پیگیری کنیم، هر محله ای که مردم پای کار باشند و یک قدم بردارند مجموعه شورای شهر و شهرداری ده قدم برخواهد داشت.

?وی از تفاهم نامه ای برای واگذاری زمین به شهرداری جهت ایجاد مجموعه ورزشی و پارک بزرگ در محله ۲۴ متری بازگ خبر داد.

?عراقی با اشاره به سهم دو درصد معادن گفت: عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس را نیز درگیر کار کردیم این موضوعی است که با جدیت از روز اول تاکنون دنبال آن هستیم و از حق مردم نخواهیم گذشت، این سهم دستور امام (ره) و این خود قانون است، اگر بافق می‌گیرد طبس هم باید بگیرد و هیچ فرقی نیست.

?وی با اشاره به سهمیه قیر رایگان گفت: حجم آسفالتی که برای شهر طبس در طول یک سال گذشته صورت گرفته به اندازه ۵ سال گذشته بود.

?رییس شورای شهر طبس با بیان اینکه در طول ۴۰ سال از انقلاب این حجم از ماشین آلات برای شهر طبس نیامده است، افزود: با پیگیری های صورت گرفته ۱۰ دستگاه ون با ۲۰ درصد پرداخت، خرید غلتک، گریدر، ماشین زباله رایگان، بیل مکانیکی و همچنین ماشین آتش نشانی گرفتیم که تا اخر فروردین به طبس تعلق می‌گیرد.

?عراقی تصریح کرد: دستگاه بلوکه زنی تمام اتوماتیک در مجموعه شهرداری داریم، تولید کننده بتن هستیم، سنگ شکن برای شهرداری خریداری شده که در آینده نزدیک به مجموعه شهری اضافه خواهد شد و دست دلالانی که بخواهند مردم را اذیت کنند را کوتاه خواهیم کرد باید شن و ماسه به قیمت عادلانه به دست مردم برسد.

منبع:طبس نیوز
✍️خبرنگار : ساره نجفی

نوروز امیدآفرین

طبس هرهفته یک تغییر

✍️ روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری طبس