🇮🇷 سال مهار تورم و رشد تولید

شهرداری طبس

.

به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس به نقل از فارس، پیام بخشی‌ طوسی در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص برنامه‌های شهرداری در ایام نوروز اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن نوروز برنامه‌هایی برای زیباسازی شهر در دست اقدام است و در شهر طبس 20 المان نوروزی نصب میشود.

وی تصریح کرد: با شورای شهر مشهد مکاتباتی انجام شده است تا المان‌های نوروزی با قیمت حداقلی به شهرستان اختصاص یابد تا چهره مناسبی از زیباسازی شهری در ایام نوروز داشته باشیم.

شهردار طبس عنوان داشت: خط‌ کشی 39 هزار و 600 متر طول معابر شهری طبس در 22 نقطه شهر، رنگ‌آمیزی جدول‌ها، آسفالت معابر اصلی و فرعی و مرمت و زیباسازی میدان امام خمینی(ره) و بازار مرکزی شهر طبس از مهم‌ترین اقدامات در دست اقدام برای استقبال از نوروزی متفاوت است.

بخشی‌ طوسی در خصوص نصب تابلوهای طرح پارک‌بان و اجرای آن در نوروز گفت: طرح پارک‌بان با شرکت مورد توافق قرارداد صورت گرفته است و سعی بر این است که بعد از نوروز 96 این طرح اجرایی شود و هزینه‌ای از مسافران در میدان مرکزی شهر اخذ نشود.

شهردار طبس در حوزه احداث و تکمیل پارک و بوستان‌های شهر عنوان داشت: در مجموع 11 بوستان تکمیل و احداث شده است که پارک خندق، بوستان ترابی‌زاده، بوستان امام سجاد(ع)، بوستان زیباشهر، بوستان ائمه بقیع، اجرای فاز دو پارک شهدای گمنام و احداث پارک مسکن مهر و تکمیل سکوهای نهرین از اقدامات سال گذشته بوده است.

بخشی‌ طوسی افزود: همچنین در سال جاری بوستان نماز، بوستان مسکن مهر، پارک واعظ 20 و آغاز احداث پارک بانوان از مهم‌ترین اقدامات بوده است که انجام شده است و با توجه به اهمیت فضای سبز با حضور مسؤولان در روز درختکاری، پارک بانوان نهال‌کاری می‌شود.

وی با توجه به اعلام خبر افتتاح پارک بانوان طبس در روز ولادت حضرت زهرا(س) و تقارن آن با روز مادر و روز زن عنوان داشت: ۲۲ هزار متر مربع دیوار کشی برای این پارک انجام شده است و فضاهایی برای غرفه‌های اشتغال‌زایی و نمایشگاه صنایع دستی نیز در این مکان در نظر گرفته شده که در فاز دوم به آن پرداخته می‌شود.

شهردار طبس گفت: دیوار کشی محوطه پارک، مسیر پیاده‌روی دور تا دور زمین، دولاین فضای سبز در دوطرف، یک اتاق تعویض لباس، یک سالن اجتماعات با متراژ ۷ در ۱۳ مترمربع با حدود ۱۰۰ نفر ظرفیت و یک محوطه بزرگ آسفالت شده چند منظوره برای تمامی ورزش‌ها از امکاناتی است که در فاز اول مرکز فرهنگی ورزشی بانوان به آن پرداخته شده است.