🇮🇷 سال جهش تولید با مشارکت مردم

شهرداری طبس

طبس ; چهارمین شهر زیارتی ایران ( عضو دبیرخانه شهرهای زیارتی کشور )

.

به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس، در نخستین روز از هفته کار و کارگر نشست بررسی مشکلات کارگران با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس، شهردار و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان اقشار کارگری برگزار شد. 

فرماندار ویژه طبس با اشاره به مسائل و مشکلات جامعه کارگری گفت: اگر تعامل و ارتباط متقابل بین کارگران و کارفرمایان وجود داشته باشد و مشکلات یکدیگر را درک کنند مسائل به شکلی آسانتر حل خواهد شد.

طلایی مقدم افزود: قراردادهای کوتاه مدت یک ماهه و سه ماهه در بعضی موارد سبب ازبین رفتن امنیت شغلی کارگران می شود و همین مسئله سبب پایین آمدن راندمان کاری آنان است.

وی از دستگاههای متولی کار و کارگری در شهرستان خواست در این امر ورود کرده و این مسائل را حل کنند تا ان شالله در سال ۹۶ مشکلات کمتر شود.

شهردار طبس نیز با طرح مسائل و نیازهای جامعه کارگری و در جهت رفع مشکلات معیشتی کارگران تقاضا کرد برای ایجاد تعاونی مسکن کارگران و یک صندوق قرض الحسنه داخلی اقدام شود.

فرماندار طبس در پایان جلسه با مواقت در خصوص این درخواست ها قول داد این مسائل پیگیری شود.

قاسم زاده رئیس اداره کار، رفاه و امور اجتماعی طبس نیز در این جلسه از سعه صدر کارگران تشکر کرد و گفت: این قشر زحمت کش با وجود مشکلات عدیده در حوزه کاری و حقوقی خود، صبر بسیاری دارند و با آرامش مسائل را پیش می برند.

معمارزاده رئیس شورای اسلامی کار شهرداری طبس نیز به نمایندگی از کارگران این نهاد درخواست کارگران را مطرح کرد. این درخواست ها شامل تبدیل وضعیت از شرکتی به قراردادی برای تامین امنیت شغلی ، معوقات حقوق و عیدی کارگران بود.