🇮🇷 سال مهار تورم و رشد تولید

شهرداری طبس

.

#دادستان_عمومی_و_انقلاب شهرستان #طبس با گرامیداشت ماه مبارک رمضان و تاکید بر رعایت شئون معنوی ایام بویژه در لیالی قدر به مصوبه ستاد امر به معروف و نهی از منکر اشاره و گفت: برای ورزش بانوان مکان محصور و محافظت شده پارک بانوان طبس در نظر گرفته شده که این قشر می‌توانند با استفاده از ظرفیت موجود از جمله پیست دوچرخه سورای در فضایی امن، ورزش کنند.

حجت الاسلام امیر زارع حسینی افزود: بر اساس گزارش‌های دریافتی از سطح شهر طبس متاسفانه برخی بانوان همشهری در محیط عمومی از جمله میادین یا بلوارها اقدام به دوچرخه‌سواری می‌کنند که براساس مصوبه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان طبس این اقدام تخلف محسوب شده و مستوجب برخورد تعیین شده در مصوبه می‌باشد.

وی گفت: در صورت مشاهده دوچرخه‌سواری بانوان در محیطی غیر از پارک بانوان، دوچرخه شخص توسط ضابط قضایی به مجموعه ورزشی پارک بانوان منتقل خواهد شد.

این مقام عالی قضایی در طبس افزود: موتورسواری بانوان برحسب قانون جرم بوده و چون گواهینامه رانندگی برای این قشر صادر نمی‌شود برای بانوی خاطی پرونده کیفری تنظیم و براساس قانون برخورد و موتورسیکلت به پارکینگ منتقل خواهد شد.

دادستان شهرستان طبس تاکید کرد: با توجه به ممنوع بودن دوچرخه‌سواری بانوان در فضای عمومی و‌ خارج از پارک بانوان به طور جدی توسط ضابطین قضایی با اشخاص خاطی برخورد خواهد شد.

آقای زارع‌حسینی همچنین از برخی هنجارشکنی‌ها در فضای عمومی بویژه در ماه مبارک رمضان گلایه کرد و افزود: سگ گردانی در اماکن و معابر عمومی براساس مصوبه ستاد امر به معروف و نهی از منکر تخلف است و در صورت مشاهده، حیوان رویت شده در فضای عمومی، بوستان‌ها، معابر، اماکن و تفرجگاه ها توسط ضابط قضایی به سازمان حفاظت محیط زیست تحویل داده خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب دوچرخه‌سواری و موتورسواری بانوان و نیز سگ گردانی توسط افراد در فضای عمومی را مستوجب برخورد جدی نیروی انتظامی دانست.

گفتنی است؛ میدان معلم، بوستان شهدای گمنام و بلوار شهدای منا در شب‌های گذشته شاهد هنجارشکنی‌های بوده که موجب واکنش جدی برخی همشهریان و اعتراض آنها به مسئولان مرتبط گردیده است.