مجموعه : سرخط آخرین خبرها
بازدید : 172

06

به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس،شب گذشته مراسم جشن و همایش خانوادگی به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام ویژه کارکنان شهرداری طبس در تالار همایش های میقات الرضا(ع) برگزار شد. 

سخنران این مراسم حجت الاسلام و السملین موسوی کارشناس و مشاور خانواده از مشهد مقدس بود.

 شهردار طبس که به اتفاق خانواده خود در مراسم حضور داشت با خیر مقدم و تبریک میلاد امام رضا (ع) به حاضرین گفت: خانواده مهمترین رکن اجتماع است و در دین مبین اسلام توجه زیادی به تحکیم بنیان خانواده شده است.

مجید بهارستانی افزود: با توجه به برنامه های دهه کرامت و حضور استاد موسوی در شهرستان و سلسله جلساتی که برگزار کردند تصمیم گرفتیم از حضور ایشان برای مجموعه شهرداری نیز استفاده کنیم.

حجت الاسلام موسوی با ذکر احادیث و روایات و سیره پیامبر اکرم(ص) مبنی بر اهمیت روابط زناشویی زوجین در استحکام خانواده گفت: رابطه زناشویی در اسلام عبادت محسوب می شود و حتی ثواب آن از اعتکاف هم بیشتر دانسته شده است. همانگونه که اسلام برای همه امور ات فردی و اجتماعی دستوراتی دارد، برای روابط زناشویی و خلوت زن و شوهر هم قواعد و دستوراتی دارد که آشنایی و عمل به آن موجب شیرین شدن زندگی می شود.

این  کارشناس و مشاور خانواده افزود: رسول اکرم (ص) همواره از عطر استفاده می کردند و مسلمین را به همسرداری و استعمال بوی خوش سفارش می نمودند لذا زن و شوهر باید توجه زیادی به وضعیت جسمانی خود داشته باشند و در مقابل همسر خود به پاکیزگی، آراستگی و معطر بودن بدن توجه کنند.

سخنران مراسم یکی از دلایل گسترش طلاق در جامعه را مسائل و مشکلات جنسی زوجین دانست و خاطرنشان کرد: ترویج فیلم های مستهجن و تبلیغ داروهای مختلف برای تحریک جنسی و تغییر  اندام ها از توطئه های دشمنان است و استفاده از آن ها اثرات و عواقب سوئی دارد. باید بدانیم که اندام های بدن در هر شکل و اندازه ای طبیعی هستند و بهترین راه برای تحریک قوای جنسی، تحکیم و تعمیق روابط زن و شوهری و شناخت درست از یکدیگر است.

موسوی در ادامه گفت: باید از خرافات، تعصبات و تفکرات خشک دست برداریم و رابطه زناشویی را به مثابه موهبتی الهی،امری عبادی و  فرصتی عاشقانه بدانیم که موجب شیرین شدن زندگی و تحکیم بنیان خانواده می شود و همچنین لازم است زن و مرد به تفاوت های یکدیگر در تحریک پذیری، مدت زمان و شرایط بدنی توجه داشته باشند و از مقایسه همسران خود با دیگران بپرهیزند.

در ابتدای این مراسم مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت حاج حسین داریوش برگزار شد.

 

 

نقشه شهر

راه های ارتباطی

سامانه ارتباط مردمی 137

پست الکترونیک : info@tabas.ir

شماره تماس : 05632825001

آدرس : طبس - بلوار امام خمینی

بازدید امروز62
بازدید دیروز203
بازدید هفته1236
بازدید ماه3828
کل بازدید150449