مجموعه : سرخط آخرین خبرها
بازدید : 324

به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس، زهرا حسین پور عضو شورای اسلامی شهر طبس از اجرای طرح یک درخت یک یاد در روز درختکاری خبر داد.

 رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر این طرح سبز مادرانه را تشریح کرد.

 زهرا حسین پور رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در پنجمین جلسه این کمیسیون با حضور شهردار و مسئولین حوزه فضای سبز شهرداری اظهار کرد: طبیعت، طراوت و سبزی پیرامون انسان در نگرش وی به زندگی تاثیر گذار بوده و شهروند همیشه شاد نقش مهمی در پیشبرد برنامه‌ریزی‌ها و توسعه شهر ایفا می کنند.

وی افزود: با توجه به مقارن بودن روز درختکاری و میلاد حضرت فاطمه زهرا ( طرح یک درخت یک یاد ) به یاد مادر و به شکرانه سلامتی مادر اجرا خواهد شد.

خانم حسین‌پور گفت: سرانه فضای سبز شهروندان باید به شاخص های واقعی نزدیک شود و امسال تمرکز کمیسیون محیط زیست شورای شهر بر افزایش سرانه فضای سبز و کاشت درختان به جای گلهای فصلی بوده است، زیرا گل های فصلی با توجه به اقلیم طبس و کمبود آب نیازمند نگهداری بسیار و صرف هزینه‌های بالا می باشد و علی‌رغم اینهمه هزینه عمر کوتاهی دارد.

عضو بانوی شورای شهر طبس گفت: امسال نزدیک ۱۰ هزار اصله درخت در فضاهای سبز و میادین و بلوارها کاشته خواهد شد و انتظار داریم با توجه به احداث چندین فضای سبز جدید در شهرک های مختلف ۲۰ درصد سرانه فضای سبز را افزایش داده شود.

حسین‌پور تصریح کرد: امسال ۲ هزار درخت به صورت نیمه بها در شهرک‌های که شهروندان سرانه فضای سبز کمتری دارند مانند #زیباشهر؛ #رضوا‌شهر و #شهرک_مهر توزیع خواهد شد که با توجه به پراکندگی فضاهای سبز شهر و هزینه ی بالای نگهداری و احداث  نیازمند مشارکت شهروندان هستیم.

وی افزود: شهرداری طبس به عنوان نهادی پیشرو در توسعه و نگهداری فضای سبز و درختان شهری که ریه و تنفس گاه شهر هستند پیشگام بوده و به همین منظور از شهردار خواسته شد تا طرح شناسنامه‌دار کردن درختان را به منظور شناسایی و حفاظت آنان به اجرا درآورد.

خانم حسین‌پور تاکید کرد: باغ گلشن از نظر پوشش درخت و درختچه بهسازی می شود و درصدد هستیم یک طرح مطالعاتی در رابطه با پوشش گیاهی باغ تنظیم نماییم که در شروع کار حداکثر ۳ هزار درخت، امسال جایگزین درختهای خشک شده خواهد شد.

 

نقشه شهر

راه های ارتباطی

سامانه ارتباط مردمی 137

پست الکترونیک : info@tabas.ir

شماره تماس : 05632825001

آدرس : طبس - بلوار امام خمینی

بازدید امروز68
بازدید دیروز214
بازدید هفته1109
بازدید ماه2421
کل بازدید143550