به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره شعر گویشی طبس، شب گذشته با حضور مسئولین محلی، اقشار مختلف مردم، هنرمندان و دست اندرکاران فرهنگی و ادبی در سالن همایش هلال احمر برگزار شد. مهندس طوسی شهردار و مهندس طلایی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس نیز در این مراسم حضور داشتند.

شعرخوانی با گویش طبسی، نمایش صحنه ای، ارائه پژوهش هایی پیرامون گویش طبسی، اجرای سرود محلی و نقل افسانه های قدیمی طبس از برنامه های اجرا شده در مراسم اختتامیه بود.

در برگزاری این جشنواره، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری طبس، انجمن ادبی، انجمن هنرهای نمایشی و موسسه شمس طبس گلشن با یکدیگر همکاری داشتند.

در این مراسم هشت اثر از شاعران محلی بعنوان آثار برگزیده معرفی گردید و سه اثر نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

شهردار طبس در این مراسم با اهدای لوحی از عباسعلی قادری با تخلص «پریزاد» به دلیل تلاش در جهت حفظ گویش طبسی و بیان مسائل و مشکلات مردم با استفاده از زبان شعر تجلیل کرد.

 

آثار برگزیده بدون رتبه بندی:

محمدرضا مهدی زاده با شعر «بهشت کویر»

احمد اکبرزاده با شعر «بارون»

علی قربانی با شعر «غذاهای محلی»

عباسعلی قادری با شعر «بهار»

مریم سادات ذهتاب 

فرهاد شهبازیان با شعر «سرمای طبس»

اصغر امینی

عباس محمدزاده با شعر «از چین مرسه»

 

شایسته تقدیر:

محمود کاظم زاده با شعر« تریل»، محمود غیبگویی با شعر «سهراب سپهری»، رضا ایزد منش با شعر «سال نو»

 

          

 

 به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس، مهندس پیام بخشی طوسی به منظور تبریک سال نو به اتفاق تعدادی از پرسنل اداری شهرداری با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر طبس دیدار و گفتگو کرد.

محمدیان رئیس شورای اسلامی شهر طبس با تشریح برنامه های شورا و حمایت های صورت گرفته از شهردار گفت: اگر موفقیتی در برنامه های شهرداری حاصل شده است بدون شک به پشتوانه و حمایت شورای اسلامی شهر بوده است و ما از تلاش ها و زحمات شما عزیزان که همدل و همگام با شهردار حرکت کردید تقدیر و تشکر می کنیم.

شهردار طبس با تقدیر و تشکر از پرسنل اداری و اجرایی شهرداری و زحمات شبانه روزی کارگران در ایام پایانی سال گفت: پروژه های بزرگ میدان امام و رواق های بازار مرکزی شهر طبس با حمایت شورا و تلاش شبانه روزی کلیه کارکنان و عوامل شهرداری به اجرا درآمد. حمایت فرماندار و همکاری دستگاه های خدمات رسانی در جابجایی خطوط انرژی و خدماتی بسیار کمک کننده بود و امیدواریم در فرصت باقیمانده  بتوانیم طرح های مورد نظر را تکمیل کنیم.

مهندس طوسی افزود: تحقق بودجه مصوب شهرداری اقدام خوبی بود و نشان دهنده کار جمعی و گروهی است. افتخار می کنیم که بدون اعمال فشار به مردم توانستیم بودجه را محقق کنیم و نوروزی متفاوت را رقم بزنیم.

شهردار طبس خاطرنشان کرد: جایگاه و مقام طبس بیشتر از این است و بجای تکرار شعار طبس شهری که بود باید بگوییم طبس شهری که هست.

طوسی با تاکید بر رعایت قانون و رعایت جایگاه شورا و شهرداری گفت: از نظر من کارگر شهرداری بالاترین جایگاه را دارد و هیچ کس نباید به کارگر و کارمند شهرداری توهین و جسارت کند.

وی در پایان گفت: مردم دارای بلوغ و تصمیم گیرنده اصلی هستند و هرچه در انتخابات پیش رو رقم بخورد تابع رای و نظر مردم هستیم.

 

 

 

  

 

 

 به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس، باغ گلشن به عنوان یکی از مراکز دیدنی و مقاصد توریستی شهر طبس همه ساله مورد بازدید خیل عظیم مسافرین نوروزی قرار می گیرد تا خستگی راه را در سایه سار نخل ها و فضای مفرح باغ از تن بزدایند.

شهرداری طبس نوروز امسال توجه ویژه ای به فضاسازی باغ گلشن نمود و المان های همچون قطار هفت سین و عروسک های گلدانی مورد توجه مسافران و گردشگران قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس، جشنواره بزرگ بهار نارنج، به منظور معرفی فرهنگ، آداب و رسوم، آیین ها، صنایع دستی و غذاهای بومی محلی شهرستان طبس با حضور جمع کثیری از مسافرین نوروزی، مردم محلی و مسئولین برگزار شد.

در این جشنواره در راستای معرفی آداب و رسوم، صنایع دستی، هنرهای سنتی، ورزش های بومی و محلی و جاذبه های طبیعی و تاریخی ویژه برنامه های مختلفی به اجرا در آمد و هنرمندان شهرستان به هنرنمایی پرداختند.

 

 

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس، مهندس پیام بخشی طوسی در تعطیلات عید نوروز ضمن شرکت در مراسم ازدواج دسته جمعی تعدادی از جوانان روستای اسفندیار از بافت تاریخی و کشتزار این روستا دیدن کرد.

شهردار طبس در این دید و بازدید با تأکید بر حفظ میراث فرهنگی و معنوی روستاها گفت: مناطق روستایی شهرستان طبس دارای فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود است و باید این سنت های ارزشمند را حفظ و به آیندگان منتقل کرد.

وی توسعه گردشگری و ایجاد زیرساخت های مناسب برای حضور مسافرین در روستاها را یکی از راهکارهای اساسی برای تقویت اقتصاد محلی و تولیدات بومی برشمرد.

 

 

 

 

 نقشه شهر

راه های ارتباطی

سامانه ارتباط مردمی 137

پست الکترونیک : info@tabas.ir

شماره تماس : 05632825001

آدرس : طبس - بلوار امام خمینی

بازدید امروز100
بازدید دیروز153
بازدید هفته586
بازدید ماه4472
کل بازدید29269