به گزارش طبس نیوز، رییس شورای اسلامی شهر طبس در اولین جلسه که با حضور هیئات مذهبی، اصحاب رسانه، بانوان و برخی جوانان فعال اجتماعی سیاسی برگزار شد مجید بهارستانی یزدی را به عنوان شهردار آینده طبس معرفی کرد و گفت: مطالعات مسئولانه زیادی بعد از انتخابات را در شهرداری برای تصمیم گیری، وضعیت شهر، فضای روانی حاکم بر شهرداری انجام دادیم.

محمود امینی با قدردانی از زحمات کارکنان شهرداری و شهرداران پیشین آن بیان کرد: با شرایط وضعیت شهرداری احساس کردیم باید روند و مسیر متفاوتی ایجاد کنیم و بنابراین توانمندی های اشخاص را مورد بررسی قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ نفر برای گزینه شهرداری طبس مورد بررسی قرار گرفتند و از افراد صاحب نظر نیز نظرخواهی کردیم.

امینی با بیان اینکه ما وضعیتی داشتیم که درمان خاص و پزشک خود را می‌طلبید گفت: در مطالعات ما برای انتخاب شهردار چند ملاک را تاکید داشتیم که از جمله سابقه کار بالا، مدیر موفق، توان مدیریتی بالا، قدرت روابط عمومی بالا، ارتباط موثر با مسئولین کشوری، توان فنی بالا، داشتن برنامه برای مشکلات شهرداری طبس بود.

وی شایعات تحمیل از طرف افراد خاص برای انتخاب شهردار را رد کرد و گفت: هیچ کس سعی نکرد کسی را به ما تحمیل کند و اصلا چنین چیزی نبوده است.

رییس شورای شهر طبس افزود: در جلسه‌ای که با آقای فرماندار مذاکراتی داشتیم، ایشان گفتند هر کس را شما انتخاب کردید، تمام قد پشتیبان او خواهم بود.

محمود امینی تصریح کرد: در کنار انتخاب شهردار احساس کردیم یک تیم شویم و با رایزنی با خود شخص، مشاورین و معاونین با رعایت قوانین داشته باشد.

وی گفت: پس از بررسی‌ها به شهرداری رسیدیم که شرایطی مشابه شهر طبس را داشته و شهری که جمعیتی دوبرابر طبس داشت و در نهایت باتوجه به تمام خصوصیات و ویژگی‌ها، ایشان را انتخاب کردیم که ۲۲ سال تجربه و ۱۶سال کار در شهرداری اصفهان را داشتند.

وی گفت: آقای مجید بهارستانی با شورای شهر طبس پیمان بسته که شهر طبس را متحول کند.

در تماس تلفنی که با شهردار آینده طبس برقرار شد مجید بهارستانی یزدی در تماس تلفنی با رئیس شورای اسلامی شهر طبس در خصوص انتخاب خود به عنوان شهردار آینده طبس، اظهار داشت: از انتخاب خود به عنوان شهردار طبس خرسندم و از رای اعتماد شورای اسلامی شهر طبس بسیار سپاسگزارم.

وی گفت: دین ما به این نظام مقدس بالا است و شهرداری یک دستگاه خدمت رسان است و مردم این خطه کویری مردم را سخت کوش و متدین بار می آورد.

بهارستانی خاطرنشان کرد: شهر طبس بسیار زیباست و بعد از زلزله ۵۷ مجدد ساخته شده است و باید بیشتر با هم فکری اعضای شورا برنامه ریزی لازم صورت خواهد گرفت.

 مراسم رژه نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجیان شهرستان، صبح امروز در میدان امام خمینی(ره) برگزار شد. 

یگان های موتوری شهرداری طبس نیز با حضور در این مراسم، آمادگی خود جهت خدمت رسانی را به نمایش گذاشتند.

 

                  به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری فارس، یادمان گلزار شهدای گمنام طبس پس از سال‌ها انتظار با آغاز فعالیت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر طبس و با حضور امام جمعه موقت طبس، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس، و سایر مسؤولان این شهرستان کلنگ‌زنی شد.

شهردار طبس در این مراسم اظهار داشت: در اعتبارات تملک دارایی در خصوص یادمان و المان شهدای گمنام مبلغ قابل توجهی اختصاص داده شده و جلساتی در این زمینه با ناحیه مقاومت بسیج طبس و سایر دستگاه‌های مرتبط برگزار شده است.

وی تصریح کرد: سازه زیبایی در این مکان با زیربنای خالص 60 متر مربع و اعتباری بالغ بر 70 میلیون تومان ایجاد خواهد شد و حدود 100 نفر خواهند توانست در این مکان به قرائت زیارت و دعا بپردازند.

پیام بخشی‌طوسی عنوان داشت: پروژه آرامستان دیهشک که جزو مراسم هفته دولت بوده و پارک شهرک گلشن که در ماه مبارک رمضان جزو برنامه‌های سال گذشته بود و به تاخیر افتاد، امروز کلنگ‌زنی خواهد شد.

شهردار طبس افزود: پارک بانوان نیز روز گذشته با حضور استاندار خراسان جنوبی افتتاح و جهت ادامه روند بهره‌برداری این پارک، مجموعه فرهنگی ورزشی با اعتبار یک میلیارد تومان طبق پیگیری و نامه‌ای که به تهران ارسال شده، در دست اقدام است و امیدواریم بتوانیم برای بانوان اقدامات مناسبی صورت دهیم.

وی با توجه به برگزاری یادواره سرداران و 219 شهید شهرستان طبس در مهر ماه سال آینده اظهار داشت: امیدواریم قبل از شروع این یادواره و در برنامه‌های دهه فجر سال جاری بتوانیم این پروژه را افتتاح نماییم.

بخشی‌طوسی ادامه داد: امیدواریم با ساخت این یادمان بتوانیم با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان از آنان قدردانی کرده باشیم.

 

          به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس سیدعلی اکبر پرویزی سه شنبه شب در جمع مردم طبس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به تشریح برنامه های دولت در استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس پرداخت.

استاندار خراسان جنوبی در تشریح اقدامات انجام شده گفت: مجموعه سرمایه گذاری در حوزه زغال سنگ استان بیش از سه هزار میلیارد تومان است و با افزایش قیمت زغال ورود سرمایه گذاران به این حوزه بیشتر شده است.

وی یادآور شد: مهمترین کاری که در طبس می توان انجام داد استفاده از ظرفیت خدادادی زغال سنگ است.

پرویزی با بیان این که نیروگاه حرارتی طبس سالانه دو میلیون زغال سنگ نیاز دارد، افزود: برای تامین این میزان زغال سنگ باید حداقل ۶ هزار نفر نیروی انسانی در معدن به کارگیری شوند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با کمک رئیس جمهوری آب شرب در خراسان جنوبی در سه بخش تامین می شود.

وی افزود: بخش اول تامین آب شرب از شرق استان از آهنگران نهایی و مطالعات آن انجام شده و امیدواریم در لایحه ۹۷ اعتبار آن پیش بینی شود که قاین و زیرکوه از آن بهره مند شوند.

پرویزی درباره خط انتقال آب به استان بیان کرد: تخصیص ۱۰ میلیون مترمکعب انتقال آب به شهرستان طبس که تا پیش از این مختص طبس بود را اواخر سال گذشته به ما ابلاغ کردند.

وی خاطرنشان کرد: مقرر شد هم ظرفیت این خط انتقال را افزایش دهند و هم این که ابتدا از مسیر طبس به نیروگاه حرارتی خط انتقال انجام شود تا بتوان تا کامل شدن خط از چاه های این نیروگاه استفاده کرد.

وی افزود: با افزایش حجم انتقال آب از ۱۰ میلیون به ۲۷ میلیون متر مکعب در صورت تکمیل خط انتقال علاوه بر طبس برای شهرستان های سرایان، فردوس و بشرویه تامین آب می شود.

پرویزی بیان کرد: عامل توسعه در هر منطقه مردم، نخبگان و چهره های مردمی و تاثیرگذار اجتماعی آن هستند.

وی با بیان این که توسعه فقط به پول وابسته نیست افزود: اگر همه زیرساخت های صنعتی و عمرانی برای توسعه فراهم باشد اما فرهنگ توسعه در آنجا قوی نباشد قطعا توسعه با چالش مواجه خواهد شد.

پرویزی اظهار کرد: این که توجه مسئولان عالی کشور را به سمت استان هدایت کنیم کار مهمی است که در طول این یک سال به خوبی انجام شد.

وی تصریح کرد: نخستین سفر رئیس جمهوری در سال ۹۶ به استان خراسان جنوبی بود و تصمیمات خوبی که گرفته و ابلاغ شد شاهد تحولات خوبی خواهیم بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس صبح روز سه شنبه ۷ شهریور ۹۶ و همزمان با ششمین روز از هفته دولت، با حضور مهندس پرویزی استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان استاني و شهرستاني، فاز ۱ پارک بانوان شهرستان طبس به بهره برداري رسيد.

بنا بر این گزارش، فاز اول پروژه مجموعه ورزشي، فرهنگي و تفريحي بانوان توسط شهرداری طبس با اعتباري بالغ بر  ۱۳ ميليارد ريال و در زميني به مساحت ۲۲ هزار متر مربع  به بهره برداري رسيد.

این پروژه که پایان سال ۹۴ کلنگ‌زنی شده بود تا بهمن ۹۵ تنها ۱۰ درصد پیشرفت داشت که در ماه‌های اخیر سرعت بیشتری گرفت و امروز با مساعدت و پشتیبانی مهندس طلائی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس آماده بهره‌برداری شد.

 

 

 

 

 

 نقشه شهر

راه های ارتباطی

سامانه ارتباط مردمی 137

پست الکترونیک : info@tabas.ir

شماره تماس : 05632825001

آدرس : طبس - بلوار امام خمینی

بازدید امروز141
بازدید دیروز171
بازدید هفته1921
بازدید ماه3672
کل بازدید64175